لرزه گیر و پمپ

پمپ :

از پمپ برای جابجایی و انتقال آب و دیگر سیالات مایع از یک نقطه به نقطه دیگر و غلبه به شیب و ارتفاع سطح زمین مورد استفاده قرار می گیرد. یک پمپ از قسمت های گوناگون از قبیل 1. شاسی 2. موتور 3. سیستم انتقال قدرت 4. سیستم های کمکی تشکیل شده.

وظیفه اصلی : انتقال سیال ، تامین توان مورد نیاز ، فراهم کردن سرویسهای کمکی و انتقال توان به پمپ

انواع پمپها:

  • لجن کش
  • سانتریفیوژ
  • پیستونی
  • دیافراگمی
  • تک فاز

پمپ‌های پرکاربرد :

پمپها مهمترین قطعه در سیستم های انتقال مواد می باشند و در صورت کارکرد نامناسب کل سیستم تحت تاثیر قرار می گیرد. برای انتقال سیالات انتخاب پمپ بسیار مهم است. مثلا برای پمپاژ سیالات با گرانروی پایین مثل آب از پمپهای گریز از مرکز استفاده می شود و برای پمپاژ سیالات با گرانروی بالا مثل قیر از پمپهای روتاری و دنده ای استفاده می شود.

لرزه گیر :

در طول تمام مسیر لوله کشی برای جلوگیری از وارد شدن صدمات فیزیکی ناشی از ارتعاشات و لرزش ها و صدمات ناشی از هدایت سیال از طریق لوله و انتقال به ساختمان و جلوگیری جلوگیری از انبساط و انقباض از لرزه گیر استفاده می شود. لرزه گیر های نصب شده بر روی لوله ها به دو نوع : لاستیکی و فولادی و نوع فولادی خود به انواع دنده ای ، جوشی و فلنجی تقسیم می شود.

لرزه گیر لاستیکی بر حسب فشار  (PN16 و PN10) و دما (آب سرد و آب بالای 60 درجه) با رنگ های سبز برای آب سرد و قرمز برای آب گرم مشخص می شود. بازرگانی صنعت غرب نماینده ارتعاشات صنعتی ایران با نام اختصاری جی تامین کننده با کیفیت ترین محصولات روز کشور با قیمت مناسب می باشد.

پمپ و لرزگیر با بهترین کیفیت
پمپ و لرزگیر
نمره شما به این مطلب
Sending
User Review
5 (2 votes)
این صفحه را برای دوستان خود بفرستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02155151683 کانال تلگرام