فولاد کربن دار

فولاد کربن دار یک ماده قابل استفاده برای هر نوع کاربردی است که به صورت رول شده به وسیله گرما در دسترس است. این فلز معمولا بیشترین و اقتصادی ترین فلزی است که در صنعت از آن استفاده می شود. فلز مذکور به آسانی در اتمسفر محیط زنگ میزند (خورده می شود) و بنابراین در کاربردهای ریخته گری باید تحت ملاحظه قرار بگیرد. همچنین در اثر ارتباط طولانی مدت با سیال های قلیایی یا سوز آور قوی ، شکننده خواهد شد و ارتباط آن با اسید ، خوردگی را شتاب می بخشد. همچنین ممکن است این فلز به طور مستقیم با سولفید هیدروژن واکنش دهد.

خصوصیات لوله فولاد کربن دار

این ماده با تغییر مقدار کربن و عملیات های گرمایی در محدوده گسترده از خواص مکانیکی قابل دسترس است. عموماpiping فولادکربن دار جهت برآورده کردن ملزومات کد astm a53 ایجاد شده است.
اجزائی که ممکن است مطابق astm a53 ساخته شود ، شامل گالوانیزه کردن اندوده ای ، انتها ها و بخشهای حدیده شده، اسکجوال های 40-80-160 و موارد دیگری که ممکن است بسته به قطر لوله در دسترس باشند،می باشد.
گزینه های زیاد دیگری وجود دارد . برای مثال astm a587 یک لوله فولادی کربن دار جوش داده شده با قوس الکتریکی را برای استفاده در صنایع شیمیایی مشخص می کند. این ماده کم کربن بوده و می تواند برای گالوانیزه کردن نیز استفاده شود.

استاندارد لوله فولادی کربن دار دیگر، astm a106 است که لوله فولادی کربن دار بدون درز برای سرویس با دمای بالا را مشخص می کند، اما هنوز ممکن است گرافیتی کردن در دماهای بالای طولانی مدت ، اتفاق بیفتد استاندارد های ساخت دیگری برای piping فولادی کربن دار وجود دارد :
• astm a333 ،لوله فولادی کربن دار بدون درز یا درزدار (و فولاد کم آلیاژ )برای سرویس یا دمای پائین و
• astm a691 لوله فولادی کربن دار درزدار با در جوشی ب روشی ذوب الکتریکی برای قطر 405mm (16in) و قطر های بزرگتر برای سرویس فشار بالا در دماهای بالاتر .

نمره شما به این مطلب
Sending
User Review
5 (1 vote)
این صفحه را برای دوستان خود بفرستید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس: ۵۵۱۵۱۶۸۳-۰۲۱

پیمایش به بالا
تماس بگیرید