تله بخار

تله بخار

هدف از تله در سیستم piping خارج کردن کندانسها از خطوط بخار بدون بدون خارج شدن بخار می باشد تعدادی از انواع تله به شرح زیر می باشند :
• شناور float
• ترموستاتیک thermostatic
• ترمودینامیک thermondynamic
• سطل معکوس invert bucket
نوع دیگر تله ها تله های ترموستاتیک است .ساختار عمومی این تله ها شیری است که به صورت ترموستاتیک عمل می کند و تا زمانی که بخار داغ به آن برسد باز می ماند.
تله بخار نوع سطل معکوس شامل یک اتاق و یک سطل معکوس است شیر موقعی باز است که سطل پایین تله باشد یعنی تا موقعی که تله از کندانس پر نشود و سطل پایین باشد شیر باز است و اجازه خروج هوا را می دهد و بعد از پر شدن سطل بلند شده و شیر خروجی را می بندد.
تله بخار نوع ترمودینامیکی در این نوع تله کندانس داغ به یک پیستون کوچک فلش شده و هر گاه اختلاف دما به 15c-30f حالت اشبا برسد خروجی باز می شود.

صافی

از صافی در سیستم لوله کشی جهت جلوگیری از ورود ذرات جامد همراه سیال به تجهیزات استفاده می شود. در طول راه اندازی و پایان کار سیستم از صافی در ورودی پمپ استفاده می شود تا ورود آشغال باقیمانده در خط لوله به آن جلوگیری کند. از صافی در ورودی شیرهای کنترل ابزار دقیق و تله ها برای جلوگیری از ورود مواد حاصل از خوردگی استفاده می شود. صافی ها در اشکال مختلف شامل نوع wye و سبدی basket موجود می باشند.

نمره شما به این مطلب
Sending
User Review
5 (1 vote)
این صفحه را برای دوستان خود بفرستید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02155151683 کانال تلگرام