خصوصیات لوله فولادی کربن دار

این ماده با تغییر مقدار کربن و عملیات های گرمایی در محدوده گسترده از خواص مکانیکی قابل دسترس است. عموماpiping فولادکربن دار جهت برآورده کردن ملزومات کد astm a53 ایجاد شده است.
اجزائی که ممکن است مطابق astm a53 ساخته شود. شامل گالوانیزه کردن اندوده ای انتها ها و بخشهای حدیده شده اسکجوال های 40-80-160 و مواردی دیگر که ممکن است بستهخ به قطر لوله در دسترس باشند . می باشد.
گزینه های زیاد دیگری وجود دارد . برای مثال astm a587 یک لوله فولادی کربن دار جوش داده شده با قوس الکتریکی را برای استفاده در صنایع شیمیایی مشخص می کند. این ماده کم کربن بوده و می تواند برای گالوانیزه کردن نیز استفاده شود.
استاندارد لوله فولادی کربن دار دیگر astm a106 است که لوله فولادی کربن دار بدون درز برای سرویس با دمای بالا را مشخص می کند اما هنوز ممکن است گرفیکی کردن در دماهای بالای طولانی مدت اتفاق بیفتد استاندارد های ساخت دیگری برای piping فولادی کربن دار وجود دارد :
• astm a333 لوله فولادی کربن دار بدون درز یا درزدار (و فولاد کم آلیاژ )برای سرویس یا دمای پائین و
• astm a691 لوله فولادی کربن دار درزدار با در جوشی ب روشی ذوب الکتریکی برای قطر 405mm (16in) و قطر های بزرگتر برای سرویس فشار بالا در دماهای بالاتر .

اتصالات کربن دار

اتصالات برای سیستم piping با فولاد کربن دار می تواند به صورت حدیده کاری جوش یا فلنج کاری باشد. جنس اتصالات می تواندئ از آهن ریخته گری چکش خوار, فولاد کربن دار آهنگری شده و فولاد کم کربن یا دیگر فولادهای مشخص شده باشد.در کاربرد های غیر خورنده با اتصالات حدیده شده , اساسا آهن چکش خوار مطابق با کد astm a47 استفاده می شود. با این حال براساس مطالبات فرآیند, اتصالات حدیده کاری شده از جنس فولاد کربن دار آهنگری بوده و اتصالات حدیده کاری از جنس فولاد کم کربن مطابقبا کد astm b58 برای سرویس های خورنده یا سرویس های مورد استفاده در دمای محیط به پایینتر به کار می روند. اتصالات جوشی بر اساس نوع مواد می توانند از نوع جوش لب به لب یا جوش حفره ای مطابق astm a105 یا astm a 858 باشند. آهن چکش خوار جوش داده نمی شود.همچنین ممکن است دیگر مواد astm مناسب باشند باید یک ماده و اتصال سازگار با نوع کاربرد انتخاب شود. برای مشاهده لیست قیمت لوله مانیسمان کلیک کنید.

نمره شما به این مطلب
Sending
User Review
5 (1 vote)
این صفحه را برای دوستان خود بفرستید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتساپ تماس: 02155151683 کانال تلگرام